שיטות הסרת שיער

סוגי הסרת שיער

מי מאיתנו לא רוצה גוף חלק כמשי? מי מאיתנו לא רוצה להיות מסוגל/ת ללכת לים באופן ספונטאני לחלוטין? סביר להניח שכולנו היינו רוצים בכך. לצורך העניין יש צורך לעבור משוכה אחת והיא השיער המיותר והבלתי רצוי. ניתן למצוא מגוון שיטות להסרת שיער כאשר כל אחד או אחת יכולים למצוא את השיטה המתאימה להם ביותר בהיבט של ההליך הטיפולי, רף הכאב וכמובן האפקטיביות.  במאמר זה נסקור את השיטות להסרת שיער.

גילוח

שיטת הגילוח להסרת שיער מיודעת לכל מי שלא מסוגל לסבול כל סוג של כאב. יש לנקות את העור טרם הגילוח, להקפיד להשתמש בתער סטרילי ולהיזהר מחתכים. הגילוח אומנם אינו כואב כלל אולם הוא עלול לעבות את השערה, וכן השפעתו קצרה באופן יחסי.

קרם להסרת שיער

שיטה זו מיועדת אף היא לנרתעים מכל רמה של כאב. לאחר מריחת הקרם יש לחכות מספר דקות בהתאם להוראות השימוש ואז להסיר את הקרם עם השערות אשר נופלות בהשפעתו. ישנם קרמים המבטיחים תוצאות לאורך זמן ארוך באופן יחסי.

שעווה

לשיטת השעווה יתרון ברור בהסרת השיער מן השורש והשפעה למשך כשבועיים בממוצע. יחד עם זאת השעווה מתאימה לאלו מבינינו שרף הכאב שלהם די גבוה, שכן מדובר במריטה של השערות. מומלץ להשתמש בשעווה חמה בסלון יופי, שבו חום השעווה מווסת במכשיר מיוחד, ובשעווה קרה לשימוש ביתי.

לייזר

בשיטת הלייזר הסרת שיער היא לצמיתות לאחר מספר טיפולים (בין 6-12 בממוצע). שיטה זו פועלת באמצעות קרן לייזר אשר חודרת לעור, מזהה את השערה הכהה יחסית לעור הבהיר ומגיעה דרך השערה עד לשורש. הלייזר ממית את השורש על ידי חימומו. הטיפול בלייזר עלול לכאוב ולכן יש שמרדימים את האזור המטופל בהרדמה מקומית על ידי מריחת קרם.

IPL

בשיטת ה-IPLהשיער מוסר לצמיתות לאחר מספר טיפולים בלבד. בשיטה זו משודרים הבזקי אור בעוצמה חזקה הניתנת לויסות על ידי מפעיל המכונה. בניגוד לקרן הלייזר הממוקדת, קרן ה-IPLהינה קרן המתפזרת  ולפיכך היא מתאימה לבעלי גוון עור כהה ולבעלי גוון עור בהיר כאחד. כמו כן הטיפול ב-IPL  כמעט ואינו כואב תודות למערכת הקירור הפנימית במכונה. שיטה זו נחשבת למהירה ואטרקטיבית במיוחד כיום.

באופן כללי נכון לומר לגבי כל השיטות להסרת שיער כי יש להגן על העור מפני השמש לאחר הטיפול, בייחוד במידה שבחרנו בטיפול לצמיתות. במקרה זה עדיף גם להיוועץ עם רופא טרם בחירת השיטה.

לשתף:
× לקבלת פרטים