הסרת שיער בלייזר ותופעות לוואי

האם להסרת בלייזר ישנן תופעות לוואי רציניות?
הסרת שיער בלייזר אינה מלווה בתופעות לוואי רציניות ולמעשה, זהו אחד היתרונות הגדולים של שיטה זו להסרת שיער לא רצוי. פרט לכך שבזכות הסרת שיער בלייזר את נהנית מעור חלק לאורך זמן רב, את לא חשופה יותר לגירויי העור ולשיער שצומח תחת לעור כמו בשיטות אחרות!
תופעות לוואי של הסרת שיער לייזר אומנם אינן רציניות, אך חלקנו כן נצא מהטיפול כשהאזור ממנו ביצענו הסרת שיער רגיש יותר ולעיתים אדמומי, אך גם זה עובר תוך שעה מסיום הטיפול. ישנן נשים שעורן מתנפח קלות לאחר הטיפול, אך כמו עם האדמומיות, גם זה עובר במהרה וניתן לחזור לשגרת היום מיד לאחר הסרת שיער בלייזר.
תופעת לוואי אחת שחשוב לתת עליה את הדעת הנה כוויות. עבור נשים שצבע עורן כהה, בדומה לצבע שיער הגוף שלהן, לעיתים קשה למכשיר הלייזר להבדיל בין שיער לעור ונוצרת כוויה. מדובר בתופעה שקורית לעיתים רחוקות מפני שלפני התחלת תהליך הסרת שיער בלייזר ייבחן המצב על ידי רופא מוסמך שיאמר לך מראש האם את מתאימה לטיפולי הסרת שיער בלייזר או האם, בגלל הסכנה שבכוויות עבורך, עדיף שתבחרי בשיטות אחרות.
תופעת הלוואי של כוויות יכולה לנבוע לא רק מהסרת שיער בלייזר באופן ישיר אלא מהשתזפות בשמש בקרוב לזמן הסרת שיער בלייזר, כשהעור עדיין רגיש ונשרף בקלות ולכן מומלץ תמיד להמתין לפחות שבוע מהסרת שיער בלייזר, לפני יציאה לשמש.
פרט למקרים אלו אין תופעות לוואי נוספות שמאפיינות הסרת שיער בלייזר, וגם אלו אינם בלעדיות לשיטה הסרת שיער זו. שינם מקרים קיצוניים שדורשים התייחסות של רופא עור בגלל תגובה רגישה במיוחד להסרת שיער אך רובנו המוחץ פשוט ייהנה מתוצאות מדהימות ללא תופעות לוואי כלל!
לשתף:
× לקבלת פרטים